A szecesszió világnapja alkalmából két művészettörténeti előadásra kerül sor 2026. június 6-án szombaton.
14:30 Tárlatvezetés a gödöllői művésztelep gyújteményében- Papházi-Lovas Orsolya művészettörténész vezetésével (Gödöllői Városi Múzeum)
16.00 A „művészi ipar” Gödöllőn. A gödöllői textil – Őriné Nagy Cecília művészettörténész előadása (GIM-ház)
A programokon a részvétel ingyenes. Az esemény nyilvános, amelyen kép-és hangfelvétel készül.
Szervező I Gödöllői Művésztelep Alapítvány
Támogató I Magyar Művészeti Akadémia